EKO-MAGAZÍN

Vunnie. Voňavý svět ekologických svíček.

Vunnie. Voňavý svět ekologických svíček.

Vneste do svého domova okamžiky pohody s českými svíčkami Vunnie. Jsou veganské, bez parafínu, umělých barviv, aditiv, pesticidů a chemie. Samozřejmě jsou biologicky odbouratelné a uhlíkově neutrální, tedy šetrné k vašemu zdraví i životnímu prostředí. Proto mají své pevné místo mezi e-shopy v našem vyhledávači Udržitelný nákup.

Ekologické svíčky Vunnie se vyrábí ze sójového vosku a mají mnoho výhod oproti běžným parafínovým svíčkám. Díky svému složení hoří až o 50 % déle a jejich knot z tvrdého dřeva zajišťuje efektivní hoření a uvolňování vůně během celé doby hoření. V nabídce najdete širokou škálu vůní, které evokují různá místa a nálady. Zároveň se vyrábí s důrazem na udržitelnost – skleněná nádoba po svíčce lze jednoduše vymýt a snadno najde ve vaší domácnosti další využití.

Ve Vunnie kladou velký důraz na kvalitu a bezpečnost svých produktů. Všechny použité vůně jsou certifikované Mezinárodní asociací parfumérů (IFRA), což zaručuje jejich bezpečnost pro použití ve svíčkách.

Vunnie. Voňavý svět ekologických svíček.

Vuunie jako splněný plápolavý sen

Inspirací ke vzniku Vunnie byl klidný večer, kdy si zakladatelé společnosti Jirka a Šárka užívali relax po náročném pracovním dni: „Každý den jsme si po návratu domů vytvářeli rituál, který začínal zapálením svíčky. Ztlumení světla, plápolání plamínku a ta vůně… To pro nás byly okamžiky pohody.“

S rostoucí spotřebou a touhou po kvalitních, přírodních a lokálně vyráběných svíčkách se vydali na cestu hledání ideálních produktů, které by jim dokázaly přinést požadovanou atmosféru, krásně voněly a dohořely do konce. Po roce plného hledání, testování a spolupráce se šikovnými lidmi se jim podařilo spustit e-shop. „Splnili jsme si sen vyrábět svíčky přesně podle svých představ a těší nás, že je můžeme nabídnout i vám. Plánujeme pravidelně rozšiřovat naši nabídku o nové kolekce a objevovat nové kombinace vůní, abychom vám přinášeli co nejkrásnější okamžiky. Jsme vděční, že můžeme tuto cestu sdílet s vámi,“ uzavírají s vděkem Jirka s Šárkou.

Kromě ekologických svíček Vunnie dále nabízí dřevěné vůně do auta, přírodní vonné esenciální oleje, které slouží jako alternativa k aroma difuzérům, nebo zajímavé doplňky jako stylové dlouhé zápalky či speciální nůžky na zastřihávání knotů.

Na Udržitelný-nákup.cz můžete omrknout produkty Vunnie a samozřejmě i tisíce dalších produktů od dalších e-shopů, to vše na jednom místě.


Katka Třísková

Vunnie. Voňavý svět ekologických svíček.

Milovnice slov, přírody a zvířat. Čerstvého vzduchu, jógy, knih, dobrého jídla, červeného vína a svých blízkých ♥